Wybór odpowiedniej kancelarii adwokackiej powinien być poprzedzony analizą tego, co oferuje rynek. Jest to bardzo ważna kwestia, przed którą stają nie tylko osoby prywatne, ale również firmy. Jak zatem wybrać odpowiednią kancelarię prawną, w czasach, kiedy rynek jest tak bardzo rozbudowany? Na szczęście dzięki kilku prostym zasadom nie będzie to takie trudne.
Oferowane usługi oraz specjalizacje
Jednym z pierwszych kroków, jakie należy podjąć, szukając odpowiedniej kancelarii jest ścisłe określenie swoich oczekiwań. Dopiero po jasnym określeniu potrzeb można przystąpić do poszukiwania kancelarii. To bardzo istotne w momencie, kiedy prowadzona sprawa jest przypisana do określonej dziedziny prawa. W takim przypadku należy skierować się do kancelarii, która specjalizuje się w danym obszarze. Kiedy dziedzina prawa zostanie już jasno określona, należy rozszerzyć poziom poszukiwań o dodatkowe usługi oferowane przez kancelarie, np. sporządzanie niezbędnej dokumentacji.
Odpowiednia wiarygodność oraz rekomendacje
Kolejnym krokiem przy wyborze kancelarii prawnej jest sprawdzenie jej wiarygodności oraz posiadanych rekomendacji. Wiarygodność może świadczyć o tym, czy kancelaria reprezentuje wysoki poziom świadczonych usług. Odpowiednia placówka zatrudnia prawników, którzy mają ogromne doświadczenie, a także mogą przedstawić odpowiednie certyfikaty czy dyplomy, będące efektem ich pracy. Warto również sprawdzić opinie na temat danej kancelarii prawnej.
Należy zacząć poszukiwania odpowiednie wcześnie, aby mieć możliwość sprawdzenia przynajmniej kilku kancelarii.
Kancelaria prawna – cena oraz sposób rozliczenia
Istotnym aspektem, na który coraz częściej zwracają uwagę klienci kancelarii, jest cena. Należy zaznaczyć, że wysokie koszty usług, jakie proponują niektóre kancelarie, nie zawsze oznaczają ich wysoki poziom. Warto jednak pamiętać, że ceny są uzależnione od rodzaju świadczonych usług.
Kancelarie prawne mogą rozliczać się ze swoimi klientami na kilka sposobów:
- godzinowo – w takim przypadku ponosi się koszty adekwatnie do czasu, jaki przeznaczył dla klienta prawnik,
- ryczałtowo – tutaj cena uzależniona jest od rodzaju zadania oraz jego wyniku, bez jasno określonego czasu,
- miesięcznie – jest to sposób, z którego najczęściej korzystają firmy.